8a1fe963768e279fcd88347450b36843.svg  COM | SK        a4722f2b02195329f746925ee687c483.svg    c8d638eda51dbeb4b14f653e53ca3ee1.svg    488a0c52ee18e8083a9106f62fa3543a.svg

V teple u chladné vody. Jak se při rybaření ochránit před mrazem?

Všichni dobře víme, že u vody bývá chladno a nejvíce vlezlá zima. Obzvlášť v zimních měsících se dá během lovu rychle promrznout a místo ryby chytit chřipku. Jak ale říká náš ambasador Roman Kuřil: Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený rybář. Proto by součástí rybářského vybavení neměly být jen pruty, vezírky a další nástroje potřebné pro samotní chytání, ale také správné oblečení. Jaké vybrat, abyste si i v chladném počasí užili svůj koníček naplno? 


Začínající rybáři často mají tendenci podceňovat důležitost funkčního oblečení a raději volí třeba jen jednu vrstvu než investici do všech. Samotná kvalitní bunda vás ale nespasí. Aby vám vrstvení dobře fungovalo, musí každá vrstva plnit svoji funkci: První vrstva musí udržet tělesnou teplotu a rychle odvést vlhkost, aby tělo zůstalo suché. Druhá vrstva má za úkol přijmout vlhkost z první vrstvy, rychle ho odvést směrem k membráně a hlavně vás musí hřát. Úkol membrány neboli třetí vrstvy je ochránit svého nositele před vodou, větrem ale také musí odvětrat pot tak, aby vás nestuděl a nekondenzoval na vás.


Funkční prádlo je základ


Při výběru byste se měli zaměřit na dva hlavní aspekty. Zaprvé, pohodlí. Prádlo se dotýká kůže na většině těla, proto nesmí nikde škrábat ani kousat. Zadruhé, nesnažte se zbytečně šetřit na kvalitě. Prádlo vás musí udržet v suchu, ať už rybaříte nebo holdujete zimním sportům. Naše funkční prádlo (tričko i kalhoty) vyrábíme z kvalitního paropropustného, rychleschnoucího, pružného a hřejivého materiálu s obsahem bambusového uhlí. Díky tomu vyniká svými antibakteriálními vlastnostmi, odvodem vlhkosti a schopností držet tělesnou teplotu.
Funkční prádlo totiž nemá prvotní funkci zahřát, ale udržet tělo v teple pomocí jeho vlastní energie. Zahřát má hřejivá vrstva, na kterou se zaměříme níže.


 


Mikina a kalhoty pro to pravé zahřátí


Poté, co zvolíte správné funkční prádlo, obraťte svoji pozornost ke druhé vrstvě. Dalším kouskem oblečení, který vás udrží opravdu v teple, je hřejivá mikina. Ta by měla vynikat izolačními a hlavně hřejivými schopnostmi, a to za každého počasí. Stejně jako v případě funkčního prádla se i u tohoto produktu soustředíme na paropropustný, rychleschnoucí a pružný materiál. Abychom se ujistili, že budete řádně chráněni, využíváme hřejivý materiál PROSTRETCH. Oblečení navrhujeme tak, aby sloužilo nejenom během rybaření, ale dalo se i běžně nosit. 


  


Hřejivou mikinu dobře doplní kalhoty ve stejném designu a ze stejného materiálu, které jsou ideální jako druhá zateplovací vrstva pro větrnější dny u vody.


Bunda, která odolá náročným podmínkám


Pokud se chystáte vyrazit na ryby během nízkých teplot, nepodceňujte výběr svrchní bundy a kalhot. Nezapomínejte také, že právě tato vrstva dostane nejvíc zabrat. Zvolené oblečení musí být především voděodolné, nepromokavé a větru vzdorné. Jen tak zajistíte správnou ochranu a nepromrznete. V nabídce máme hned několik variant, všechny s PTX membránou, jež zaručuje nepromokavost, oděruvzdornost a rychlý odvod potu od těla. Do extrémních podmínek doporučujeme model Sand & Khaki nebo Steel & Black s vodním sloupcem 20 000 mm, na méně náročné rybaření pak můžete zvolit bundu Windbreaker s vodním sloupcem 10 000 mm. 


   ​​​​​​​


Na závěr už jen krátká rada – myslete také na vhodné doplňky. Nákrčníky, čepice, ponožky a rukavice zajistí, aby se teplo drželo hezky u vás jako nejvěrnější pes.