8a1fe963768e279fcd88347450b36843.svg  COM        a4722f2b02195329f746925ee687c483.svg    c8d638eda51dbeb4b14f653e53ca3ee1.svg    488a0c52ee18e8083a9106f62fa3543a.svg

Roman Kuřil se rybaření věnuje od dětských let. Z pouhé kratochvíle se vyvinul oblíbený koníček, který později přerostl v celoživotní vášeň. Momentálně žije ve Španělsku, které platí za jednu z nejlepších rybářských destinací v Evropě. Zde se již několik let věnuje lovu dravých ryb. Nově se Roman také stal ambasadorem Adventer & fishing. Čím se nám podařilo ho oslovit a jaký je jeho nezapomenutelný úlovek? I na to jsme se Romana v rozhovoru zeptali. 

 

Jakému rybolovu se nejčastěji věnuješ?

Aktivnímu rybolovu všech sladkovodních dravých ryb z lodi. V posledních letech jsem si oblíbil přívlač s umělou nástrahou, ale mojí srdcovkou zůstává vertikální lov sumců s pomocí nejmodernější sonarové technologie a vábničky. 

 

Dá se rybařinou uživit? 

Naštěstí pro mě ano. Mám velkou materiální podporu od sponzorů a také mi partneři proplácí některé náklady na reklamu. Ale mým primárním výdělkem je práce rybářského průvodce – tímto bych vás rád pozval do některé z destinací ve Španělsku, kde působím. Na moderně vybavené přívlačové lodi se postarám o váš nezapomenutelný zážitek. Veškeré potřebné informace najdete na mých stránkách www.rkfishing.cz.

 

Proč je důležité mít při lovu kvalitní oblečení? 

To je jednoduché. Platí, že neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený rybář. Proto je pro mě velice důležité mít kvalitní, funkční, a hlavně flexibilní oblečení s moderním designem, ve kterém se budu stejně dobře cítit jako vypadat.

 

Jaké vlastnosti má mít správné rybářské oblečení? 

Funkčnost, tedy aby mě i v zimním období udrželo v teple, suchu a také aby mělo dostatečně prodyšnou membránu. Flexibilitu, což znamená ideální kombinaci základních, středních a svrchních vrstev, které mi umožní maximálně aktivní pohyb na lodi. A důležitý je také design, moderní vzhled, který zaujme svou originalitou a kombinací barev. 

 

Čím tě značka Adventer & fishing zaujala, že jsi přijal pozici jejího ambasadora? 

Být ambasadorem pro mě není nová zkušenost. Přes pět let jsem byl tváří dánské značky, která patří k evropské špičce v rybářském oděvním průmyslu. Z této pozice jsem však odešel, abych podpořil vznikající českou firmu Adventer & fishing. Jelikož se zároveň podílím na vývoji jejích produktů, vím, že se od samého začátku dokáže rovnat vyhlášeným světovým značkám.

 

Kromě toho, že za tímto projektem stojí můj kamarád, mě nadchla právě možnost podílet se na vývoji nové české perspektivní značky. V Adventer & fishing mám možnost být součástí celého procesu výroby a předat své zkušenosti a rady, aby výsledné produkty byly co nejlepší. Velice rád jsem se tak stal součástí týmu, který pro rybářství na celém světě chce udělat velký krok.

 

Na jaký úlovek nikdy nezapomeneš? 

Rybařina je pro mě především o zážitcích a vzpomínkách, takže úlovků, na které nezapomenu, mám stovky. Ale pokud bych měl vypíchnout jeden, pak je to úlovek žlutého sumce nazývaného Mandarín. Těchto exemplářů je na celém světě jen malé množství. Dlouho jsem o tomhle úlovku snil a čekal na něj. A povedlo se! Sumec mi dopřál dlouhý, silný souboj v proudu řeky, který trval 20 minut. Tato nádherná a výjimečná ryba měřila krásných 225 centimetrů a vážila zhruba 70 kilogramů.

 

Kde tebe a tvé úlovky můžeme sledovat? 

Pokud se vám mé úlovky líbí, budu samozřejmě rád, když mě začnete sledovat.

Instagram: @Roman_kuril_fishing

Facebook: Roman Kuřil

Web: www.rkfishing.cz

YouTube: Pár na rybách (společný kanál s přítelkyní Lenkou, kde prezentujeme náš autentický rybářský život). 

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.