8a1fe963768e279fcd88347450b36843.svg  COM | SK        a4722f2b02195329f746925ee687c483.svg    c8d638eda51dbeb4b14f653e53ca3ee1.svg    488a0c52ee18e8083a9106f62fa3543a.svg

Na cestách po Madagaskaru v nové kolekci

Madagaskar, největší ostrov Afriky, patří mezi oblíbená rybářská místa. Destinace je jako stvořená na lov plachetníků či chytání tuňáků na přívlač. Díky unikátní fauně si odsud rybáři odvážejí jedinečné úlovky i zážitky na celý život. Na Madagaskaru klesne teplota pod 20 °C pouze párkrát v roce, proto sem řada rybářů vyráží lovit především v chladnějších měsících. Ale pozor, v lednu a únoru nastává období cyklonů, takže si moc nezachytáte. 

 

Vábení Madagaskaru jsme nedokázali odolat ani my. Vyrazili jsme na výpravu ještě před tím, než dorazí silné bouřky. Abychom měli jistotu, že budeme na vše připraveni, spojili jsme se s Tomášem Habelkou – zkušeným rybářem, který už je na Madagaskaru jako doma. Navíc se tak naskytla skvělá příležitost, jak otestovat naši novou kolekci a dát jí pořádně zabrat. 

Hned po příjezdu jsme věděli, že nás čekají parádní chvíle. Jen my versus moře. Ten pocit, když konečně dorazíte na místo a nevíte s jakou rybou svedete souboj, se nikdy neomrzí. Nachystali jsme si kompletní výbavu a vydali se za dobrodružstvím. A na vlastní kůži jsme se opět přesvědčili, že naše UV trička s chladivým materiálem, kraťasy, polarizační brýle, kšiltovky a nákrčníky zajistí na moři perfektní ochranu před sluncem.  Rybolovem jsme strávili celkem 14 dní a tuto cestu si maximálně užili. Naše pocity netřeba dlouze popisovat, fotografie mluví za vše. 

 

A jak dopadla další z mnoha zkoušek naší nové kolekce? Úplně jsme se ponořili do chytání. Dlouhé hodiny na lodi utekly jako pár minut a my na testování úplně zapomněli. Ale to, že jsme nevnímali nic kromě rybaření samotného, je vlastně ideální výsledek. Díky tričkům jsme se cítili pohodlně a s kšiltovkami na hlavě nás netrápily ani horké sluneční paprsky. Vypíchnout musíme také funkčnost polarizačních brýlí, jež pohlcují odlesky vodní hladiny a umožňují sledovat, co se děje pod ní. Měli jsme tak maximální kontrolu nad situací. Diametrální rozdíl oproti klasickým slunečním brýlím. Nákrčníky pak ocenili především ti z nás, kteří se s přímým sluncem moc nekamarádí. A to nepočítáme, že jsme samozřejmě byli největší fešáci na moři. 😊

 

Díky Madagaskare. Věříme, že se brzy opět shledáme, protože nabízíš opravdu jedinečné rybářské možnosti.